Lampy uliczne LED

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lampy ulicznej LED?

Zastosowanie lamp ulicznych i drogowych ma na celu poprawę komfortu oraz bezpieczeństwa danej przestrzeni użytkowej. Aby te funkcje mogły być spełnione, uliczna lampa led musi posiadać odpowiednie parametry techniczne. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na moc światła i skuteczność świetlną oprawy. Najlepiej sprawdza się światło o barwie zimnej lub neutralnej - takie światło jest bardziej wydajne i lepiej odwzorowuje kolory. Ponadto warto zwrócić uwagę na jakość i trwałość lampy ulicznej led, aby mogły służyć wiele lat.

Lampy ledowe uliczne - sposoby montażu

Lampy ledowe uliczne przystosowane są do montażu na różnego rodzaju słupach lub wysięgnikach. Im wyżej zamontowana oprawa, tym większa oświetlona powierzchnia. Jednocześnie wraz z wysokoscią zwieksza się odległość od podłoża i zmniejsza się natężenie światła, które dociera do powierzchni. W strefach takich jak chodniki, ciągi piesze czy parki, oprawy najczęściej są montowane na wysokości 3 - 6 metrów. W strefach ulic miejskich minimalna wysokość to 6 metrów (niezbędne minimum dla pojazdów o średniej masie) do nawet kilkunastu metrów.

Jakie korzyści daje zastosowanie lamp parkingowych led?

  • Poprawa bezpieczeństwa: Dobrze oświetlony parking może pomóc w zapobieganiu wypadkom i kradzieżom
  • Większa wygoda: Dobre oświetlenie na parkingu może pomóc kierowcom w łatwiejszym znajdowaniu miejsca parkingowego. Dobrze oświetlony parking jest bardziej przyjazny dla użytkowników i może zwiększyć zadowolenie klientów.
  • Oszczędność energii: Nowoczesne lampy parkingowe LED zużywają mniej energii niż tradycyjne źródła światła, co oznacza niższe rachunki za energię elektryczną i mniejsze obciążenie dla środowiska.
  • Nowoczesny wygląd: Dobrze zaprojektowane oświetlenie parkingu może pomóc w budowaniu profesjonalnego wizerunku firmy lub nieruchomości. Przemyślany i estetyczny projekt oświetlenia może zrobić dobre wrażenie na odwiedzających.
  • Dłuższa żywotność oświetlenia: Lampy LED są bardziej wytrzymałe i mają dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki, co oznacza, że wymiana oświetlenia będzie rzadsza i tańsza w dłuższej perspektywie czasowej.

Oświetlenie uliczne LED - gdzie jest wykorzystywane?

Oprawy uliczne LED są uniwersalnym rozwiązaniem oświetleniowym i znajdują zastosowanie w wielu różnych miejscach. Lampy i oprawy drogowe led znajdują swoje zastosowanie w oświetlaniu ulic, dróg, tuneli, parkingów, hal produkcyjnych i magazynowych. Sprawdzają się również na stacjach paliw, w centrach handlowych oraz w różnego rodzaju obiektach sportowych czy rekreacyjnych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium