Oświetlenie szynowe

Oświetlenie sufitowe szynowe

Reflektory szynowe stanowią elegancką, funkcjonalną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych lamp oświetlających różnego rodzaju ekspozycje, wydzielone pomieszczenia biurowe, a także wnętrza mieszkalne - salony i kuchnie. Oprawy umieszczone na szynie oświetleniowej można łatwo przesuwać, dostosowywać do bieżących potrzeb ich ilość i położenie. Dzięki temu dopasowanie oświetlenia szynowego do nowej funkcji wnętrza jest łatwe i nie wymaga wprowadzania dodatkowych zmian w strukturze pomieszczenia oraz w jego instalacji elektrycznej.

Lampy przesuwane na szynoprzewodzie choć przede wszystkim pełnią rolę funkcjonalnego oświetlenia wnętrza zarówno głównego, jak i dodatkowego, akcentującego wybrane elementy wystroju to w wielu przypadkach są ozdobą każdego pomieszczenia: mieszkalnego, biurowego czy komercyjnego.

Oświetlenie na szynie opinie

Szukasz oryginalnego rozwiązania? Jedynego w swoim rodzaju? Oświetlenie sufitowe na szynie to rozwiązanie, które idealnie się do tego nadaje. Możesz stworzyć dowolną konfigurację dopasowaną do miejsc, na które chcesz skierować światło. Szyny oświetleniowe sufitowe są łatwe w montażu, dzięki czemu pozwolą zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ nie musisz kuć sufitu i prowadzić przewodów oddzielnie do każdej lampy. Wystarczy, że doprowadzisz napięcie 230V do modułu w szynie zasilającej i prąd popłynie do każdego wpiętego reflektora.

Oświetlenie szynowe led - co wybrać?

Oświetlenie szynowe składa się z następujących podstawowych elementów:

  • Szynoprzewód - podstawowy element montażowy - to na nim montuje się poszczególne oprawy, do których dostarcza również napięcie.
  • Łącznik liniowy - element do połączenia liniowego dwóch szynoprzewodów.
  • Łącznik kątowy - pozwala połączyć szyny pod kątem 90 stopni.
  • Łącznik T lub X - elementy do łączenia 3 lub 4 szyn pod kątem prostym.
  • Łącznik elastyczny (giętki) - pozwala na połączenie szyn pod dowolnym kątem.
  • Zaślepka - element kończący szynoprzewód.
  • Moduł zasilający - element montażowy, do którego podłączamy zasilanie.

Oświetlenie 1-fazowe oraz 3-fazowe

Oświetlenie szynowe jednofazowe (1F) to rodzaj zasilania lamp w systemie szynowym, który pozwala tylko na jednoczesne zapalanie lub gaszenie wszystkich opraw wpiętych w szynoprzewód.

Oświetlenie szynowe trójfazowe (3F) możemy podłączyć pod dwa włączniki, umożliwia to indywidualne zarządzanie każdą z opraw.

W naszej ofercie znajdziesz lampy szynowe w kolorze czarnym oraz białym.

Oprawy i lampy do oświetlenia szynowego

Szyna LED sufitowa umożliwia montaż wielu typów opraw szynowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych adapterów, oprócz reflektorów z możliwością zmiany kierunku świecenia, możemy zastosować praktycznie każdą lampę wiszącą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium