Lampy hermetyczne

Oprawa hermetyczna LED - uniwersalne zastosowanie w trudnych warunkach

Oprawy hermetyczne są często wybierane zamiast tradycyjnych opraw świetlówkowych. Jest to specjalne oświetlenie ze źródłem światła w technologii led, które charakteryzuje się szczelną obudową, odporną na wilgoć, kurz i uszkodzenia mechaniczne.  Dzięki wysokiej klasie szczelności są idealne do użytku w obiektach, gdzie występują trudne warunki atmosferyczne. Lampy hermetyczne led ip 65 można spotkać na przykład w magazynach, halach produkcyjnych, garażach, myjniach, parkingach, lakierniach, chłodniach czy na zewnątrz budynków. Doskonale sprawdzają się zarówno na ścianie, jak i suficie, w zależności od potrzeb.

Lampy IP65 lub IP67

Wodoodporne lampy oświetleniowe to rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie woda może dostać się do środka obudowy. Woda i prąd to zabójcze połączenie. Brak odpowiednio zabezpieczonej, hermetycznej obudowy, może doprowadzić do wypadku i stanowi poważne zagrożenie dla życia oraz zdrowia użytkowników. Wśród lamp hermetycznych najczęściej spotykamy się z produktami wykonanymi w klasie szczelności led IP65 oraz IP67. Kod IP to po prostu stopień ochrony zapewnianej przez obudowę urządzenia. Lampy ledowe IP65 gwarantują ochronę przed strumień wody, lanym bezpośrednio na obudowę z dowolnego kierunku o strumieniu do 12,5 litra na minutę.

Lampy hermetyczne LED - wysoka skuteczność świetlna

Zintegrowane LEDy są najczęściej stosowanym źródłem światła w hermetycznych lampach. Głównym parametrem, który określa ich wydajność jest skuteczność świetlna wyrażana w lumenach na wat (lm/W).  Im wyższa wartość, tym diody są bardziej wydajne i dają więcej światła w stosunku do poboru energii. Od tego parametru uzależniona jest również wartość klasy efektywności energetycznej. Lampy hermetyczne z diodami LED zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż oprawy z tradycyjnymi źródłami światła, co przekłada się na korzyści finansowe oraz ekologiczne.

Oprawa led ip65 - długa i bezawaryjna praca

Lampy led hermetyczne charakteryzują się długą żywotnością, która wynosi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy godzin. Oznacza to, że mogą pracować przez wiele lat bez wymiany źródła światła led lub innych elementów.

Wysoka trwałość opraw LED IP65 to nie tylko korzyść finansowa, wynikająca z uniknięcia kosztów związanych z wymianą źródła światła. To także wygoda i spokój użytkowania, gdyż nie ma potrzeby częstej konserwacji i wymiany elementów.

Niektóre modele opraw hermetycznych LED posiadają przedłużoną gwarancję producenta, sięgającą nawet 5 lat. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości i trwałości produktu, co wpływa na bezpieczeństwo i zadowolenie użytkowników.

Lampy hermetyczne z diodami ledowymi są zatem doskonałym wyborem dla miejsc, gdzie wymagana jest długa żywotność i niezawodność opraw. Dzięki ich trwałości i wydajności można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, a jednocześnie cieszyć się jasnym i równomiernym światłem przez wiele lat.

Lampa hermetyczna led - jaką barwę światła wybrać?

Oprawy LED są doskonałym wyborem dla miejsc, gdzie wymagana jest dobra jakość oświetlenia. Dzięki różnym barwom światła i regulacji mocy można dopasować oświetlenie do indywidualnych potrzeb i charakteru pomieszczenia.

Wybór odpowiedniej barwy i mocy światła jest ważny dla zapewnienia komfortu i skuteczności pracy. Oprawy hermetyczne LED oferują różne barwy światła, które można dopasować do potrzeb użytkownika i charakteru pomieszczenia.

W zależności od wymagań i specyfiki pracy, możemy wybrać oprawę hermetyczną LED o barwie ciepłej 2700 - 3200 K, białej neutralnej 4000 - 4500 K lub białej zimnej 6000-6500 K. Barwa ciepła jest stosowana tam, gdzie wymagana jest przyjemna i ciepła atmosfera, np. w biurze lub domu. Barwa neutralna jest idealna do pracy przy biurku lub w magazynach, gdzie wymagane jest dobre oświetlenie pomieszczenia. Barwa zimna jest stosowana w miejscach, gdzie wymagane jest maksymalne oświetlenie i precyzja, np. w laboratoriach lub halach produkcyjnych.

Możliwość zasilania jednej lampy hermetycznej od drugiej

Lampy IP 65 możemy zamontować przykręcając je bezpośrednio do powierzchni sufitu lub ściany. Większość opraw hermetycznych posiada dołączone do zestawu blaszki montażowe, co ułatwia i przyspiesza montaż. Jeżeli pomieszczenie jest wysokie, do montażu możemy użyć linek do podwieszania lamp. Niższy montaż sprawia, że do powierzchni roboczej, np. blatu stołu, dociera więcej świata.

Niektóre modele lamp IP65 zostały wyposażone w zasilanie przelotowe - doprowadzasz zasilanie do jednego końca oprawy, a z drugiego końca możesz zasilić kolejną. Dzięki temu wystarczy jeden punkt świetlny, z którego możesz zasilić wiele lamp. Do montażu potrzebujesz mniej przewodów a cała instalacja jest tańsza i znacznie szybsza.

W naszej ofercie znajdziesz produkty renomowanych producentów, takich jak Kobi Light, Spectrum LED, Bemko czy Ledinside, wykonane z trwałych materiałów i o różnej długości 60 cm, 120 cm, 150 cm. Jeżeli chcesz złożyć większe zamówienie, potrzebujesz pomocy w doborze opraw lub masz pytania - zapraszamy do kontaktu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium